Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Velikonoční výprava

2. dubna - 5. dubna

Ahojte skauti a vlčata!

Velikonoce už jsou tady a my pro Tebe máme připravenou Velikonoční dobrodružnou výpravu.

Nebaví Tě už sedět doma a zažívat aktivity hlavně on-line formou? Nás taky ne, a proto čteš o Velikonoční výpravě, která se odehraje venku. Budeme u toho sice každý sám, ale přesto společně. V pátek 2. 4. 2021 v 10:00 nalezneš zde na webu www.taborovyohen.cz bližší informace, tak měj nastražené oči i uši, ať víš, co Tě o víkendu čeká. Těšíme se na Tebe!

 

P.S.: Dodržujte prosím na této individuální výpravě rozestupy a všechna platná opatření v souvislosti s nemocí covid-19. Děkujeme.

 

AKTUÁLNÍ INFO NÍŽE!

2. dubna, pátek

Ahoj vlče, skautko či skaute!

Dnešním dnem to všechno startuje! Po celou dobu výpravy je pro Tebe připravená stezka a je jen na Tobě, kdy a jak si ji projdeš. Nemusíš vše projít najednou. Navíc zde na webu každý den nalezneš denní velikonoční výzvu. Proto buď na drátě, ať Ti neuteče!

STEZKA
Projdi si dobrodružnou stezku plnou zajímavých úkolů!

a) Jsi-li vlče (1.-3. třída), stáhni si mapu z odkazu v SMS (s mapou můžeš pracovat v telefonu nebo si ji můžeš vytisknout; pokud nemáš jak, přijď si pro ni na adresu Kopce 17/5 k Woody). Tvá cesta může začít kdykoli od soboty ráno do pondělí večer. Vezmi si s sebou vše, co je napsané ve vlčáckém batohu na obrázku.

b) Jsi-li skaut, stáhni si aplikaci na čtení QR kódů do svého telefonu (viz odkaz níže). Pro zjištění začátku své cesty musíš navštívit okna těchto vedoucích v TOMTO POŘADÍ – Woody, Šárka, Týna, Ráďa & Žlababa. Tvá cesta může začít kdykoli od soboty ráno do pondělí večer. Vezmi si s sebou vše, co je napsané na skautském batohu na obrázku.

P.S.: Měj oči na stopkách a na daném místě pořádně hledej. Když něco nenajdeš nebo úkol záhadně zmizí, zavolej na toto číslo: 731819418. Pokud nemáš možnost mít QR aplikaci, tak se ozvi na telefon výše a zařídíme pro Tebe alternativu!

Čtečka QR kódu pro android – například https://play.google.com/store/apps/details?id=la.droid.qr.priva
Čtečka QR kódu pro Iphone – stačí použít pouze fotoaparát, návod zde https://support.apple.com/cs-cz/HT208843

Dosáhl/a jsi cíle stezky?


P.S.: Nedaří-li se odeslat nám zprávu, fotku, či video, zkuste prosím jiný internetový prohlížeč. Děkujeme!

 

DENNÍ VÝZVA – SOBOTA
Na tuto výzvu bude potřeba, aby sis v sobotu dopoledne připravil/a těsto dle návodu a nechal/a ho nakynout. Ve 14:00 se společně sejdeme a upečeme to na google meet. Více informací k on-line setkání bude zveřejněno zítra v 10:00 zde na webu. Těšíme se na Tebe!

 

3. dubna, sobota

K sobotní denní výzvě – dneska nás čeká společné pečení. Sejdeme se ve 14:00 na tomto odkazu:
https://meet.google.com/rmr-bhbe-fio
Na odkaz stačí kliknout a napsat Tvou přezdívku nebo jméno (jsi-li přihlášen na svůj google účet, přezdívku nezadáváš) a kliknout na “Požádat o připojení”. Odkaz je funkční už teď, proto si můžeš vyzkoušet, jestli Ti všechno funguje, jak má (kamera, zvuk). Můžeš se připojit i přes chytrý telefon.

Na call budeš potřebovat připravené těsto. Návod, jak na něj, máš o několik odstavců výše (DENNÍ VÝZVA – SOBOTA). Kdyby se Ti něco nedařilo, tak nám zavolej na 702988719.

Těšíme se na Tebe a pečení zdar!

 

4. dubna, neděle

DENNÍ VÝZVA – NEDĚLE
Upleť si Velikonoční pomlázku! (i holky – zkusit se má všechno, no ne?)

A co to ta pomlázka je a proč se vlastně plete?

Pomlázka z různobarevného vrbového proutí je tradiční nástroj, kterým chlapci na Velikonoční pondělí symbolicky šlehají děvčata. Slovo pomlázka vzniklo pravděpodobně od slova pomladit a tradice šlehání dívek symbolizuje předání svěžesti, pružnosti a zdraví mladého jarního prutu. Pomlázkou je nazýván také dárek za vyšlehání, zpravidla to bývají obarvená vejce, ale rovněž barevné pentle vpletené do pomlázky. Červená symbolizovala lásku, žlutá nezájem, modrá naději a zelenou dostávali oblíbení chlapci. Nejobvyklejší pomlázky v Čechách jsou hranaté, pletené z osmi proutků. Plést je ale můžete i ze šesti, deseti či dvanácti prutů.

Je jen na Tobě, jaký postup si vybereš. Na internetu nalezneš nespočet návodů a kreativitě se meze nekladou. Tady máš video jako inspiraci ☺ https://www.youtube.com/watch?v=_un0tOZ2paM

Pošli nám pak fotku sebe a svojí pomlázky! Nezapomeň přidat i barevné mašle podle zmíněné symboliky.


P.S.: Nedaří-li se odeslat nám zprávu, fotku, či video, zkuste prosím jiný internetový prohlížeč. Děkujeme!

 

5. dubna, pondělí

DENNÍ VÝZVA – PONDĚLÍ
Ke každému Velikonočnímu pondělí patří samozřejmě velikonoční šlahací básničky, ale říkanka „Hody, hody, doprovody,…“ už je přece jen trochu ohraná, a tak Tvou dnešní výzvou bude vymyslet vlastní originální velikonoční básničku či říkanku!

Přepiš nebo nahraj její fotku do formuláře níže, těšíme se na Tvé autorské dílo!


P.S.: Nedaří-li se odeslat nám zprávu, fotku, či video, zkuste prosím jiný internetový prohlížeč. Děkujeme!

 

Dodržujte prosím na této individuální výpravě rozestupy a všechna platná opatření
v souvislosti s nemocí covid-19. Děkujeme.

 


 

 

#provlčataskauty

Podrobnosti

Zahájení:
2. dubna
Ukončení:
5. dubna
Rubriky Akce:
,

Pořadatel

Táborový oheň
Telefon:
+420776044636
Email:
vudce@taborovyohen.cz
Webová stránka:
taborovyohen.cz
Sdílet tento příspěvek

Zanech Komentář